Opowiadania

Od kilku lat piszę opowiadania. Dawniej byłem skoncentrowany na fantastyce, jednak nie chcąc być kojarzonym wyłącznie z tym jednym gatunkiem i celując również w dojrzalszego czytelnika, postanowiłem pisać krótkie opowiadania, wpasowujące się także w inne nurty. Poniżej znajdziesz listę moich tekstów. Są to głównie darmowe opowiadania do czytania online lub do pobrania jako PDF, epub i mobi.

zapraszam do księgarni po krótkie darmowe opowiadania online

zapraszam do księgarni po krótkie darmowe opowiadania online

Darmowe opowiadania do czytania online

opowiadanie kryminalne duchy przeszłości, noir, cyberpunk
klucz okladka ksiazki
opowiadanie fantasy duch orła
opowiadanie post apo - ostatnie dwadziescia dni

Dlaczego publikuję krótkie darmowe opowiadania?

Krótkie opowiadania to dla mnie sposób na ćwiczenie warsztatu. Co więcej, mam swoiste ADHD i bardzo szybko nudzą mnie pomysły, nad którym pracuję, a pisane przeze mnie dłuższe i krótkie opowiadania pozwalają na względnie dużą częstotliwość zmiany snutych historii. Nie muszę tkwić przy tych samych pomysłach przez długie miesiące. Krótkie opowiadanie zabiera mi maksymalnie kilka tygodni.

Pisanie krótkiego opowiadania uczy autora zwięzłości. Dzięki tej formie początkujący pisarz jest w stanie zrozumieć zasady planowania opowieści. Może również ćwiczyć edycję tekstów, co dzisiaj, kiedy wielu z nas jest dla siebie redaktorem i korektorem, jest niezwykle istotne.

Dlatego na mojej stronie to krótkie darmowe opowiadania są przeważającą kategorią.

jak napisać dobre krótkie opowiadanie

Scroll Up