Opowiadania

Od kilku lat piszę opowiadania. Jestem skoncentrowany na fantastyce, choć oczywiście nie chcę być kojarzony wyłącznie z tym jednym gatunkiem. Poniżej znajdziesz listę moich tekstów. Są to głównie darmowe opowiadania do czytania online lub do pobrania jako PDF i epub.

zapraszam do księgarni po darmowe opowiadania online

zapraszam do księgarni po darmowe opowiadania online

Darmowe opowiadania do czytania online

opowiadanie fantasy duch orła
opowiadanie post apo - ostatnie dwadziescia dni
bursztynowy szlak
opowiadanie strzeż sie berdnikow

Dlaczego publikuję darmowe opowiadania?

Opowiadania to dla mnie sposób na ćwiczenie warsztatu. Co więcej, mam swoiste ADHD i bardzo szybko nudzą mnie pomysły, nad którym pracuję, a pisane przeze mnie opowiadania pozwalają na względnie dużą częstotliwość zmiany snutych historii. Nie muszę tkwić przy tych samych pomysłach przez długie miesiące. Opowiadanie zabiera mi maksymalnie kilka tygodni.

Opowiadanie uczy autora zwięzłości. Dzięki tej formie początkujący pisarz jest w stanie zrozumieć zasady planowania opowieści. Może również ćwiczyć edycję tekstów, co dzisiaj, kiedy wielu z nas jest dla siebie redaktorem i korektorem, jest niezwykle istotne.

Dlatego na mojej stronie to darmowe opowiadania są przeważającą kategorią.

jak napisać dobre opowiadanie

Jeśli chodzi o nowe, darmowe opowiadania, mam już rozpisane pomysły. Teraz muszę tylko zacząć wdrażać je w życie.

Darmowe opowiadanie do pobrania jako epub i PDF

Jeśli lubisz czytać i interesują Cię darmowe opowiadania do pobrania na telefon jako PDF lub epub, zapraszam do mojej księgarni internetowej.

Opowiadanie to nie wszystko

Musisz jednak wiedzieć, że opowiadania to nie jedyna wartościowa rzecz, którą znajdziesz na mojej stronie. Ciekawe opowiadanie jest dla mnie podstawą, ale obok prozy pisuję także felietony i scenariusze.

Po prawdzie forma scenariuszy wydaje mi się coraz bardziej atrakcyjna, a fakt, że tak niewielu ludzi interesuje ciekawe opowiadanie, rozważam poświęcanie większej ilości czasu na pisanie czegoś odmiennego od opowiadań.

Na chwilę obecną będę jednak tworzył opowiadanie za opowiadaniem, w między czasie postaram się napisać książkę, a scenariusze będą słane głównie na konkursy. Jeśli uważasz, że decyzja o pisaniu opowiadań jest trafna, wejdź do mojej księgarni i pobierz już teraz jakieś opowiadanie. Dzięki temu będę wiedział, że pisane przeze mnie opowiadania są warte poświęcania im czasu.

Ciekawe opowiadania innych autorów

Ostatnio trafiłem na informację o propozycji Olgi Tokarczuk. Jej Opowiadania Bizarne – z francuskiego dziwne – skupiają się na tematyce dziwności i próbie tłumaczenia, skąd owa niecodzienność pochodzi.

Opowiadania Bizarne wypuściło Wydawnictwo Literackie. Jeśli interesuje Cię krótka forma, warto także zwrócić uwagę na opowiadania Josepha Conrada wydane przez Wydawnictwo Czarne.

Opowiadanie do czytania online

Opowiadania do czytania w sieci znajdziecie np. na stronie fantastyka.pl. To portal miesięcznika Nowa Fantastyka, który systematycznie publikuje opowiadania debiutantów oraz wydawanych już autorów.

Opowiadania publikowane na forum internetowym Fantastyki już niedługo doczekają się swojego ebooka, który być może pojawi się w mojej Księgarni za darmo!

Scroll Up