Opowiadania

Od kilku lat piszę opowiadania. Dawniej byłem skoncentrowany na fantastyce, jednak nie chcąc być kojarzonym wyłącznie z tym jednym gatunkiem i celując również w dojrzalszego czytelnika, postanowiłem pisać krótkie opowiadania, wpasowujące się także w inne nurty. Poniżej znajdziesz listę moich tekstów. Są to głównie darmowe opowiadania do czytania online lub do pobrania jako PDF i epub.

zapraszam do księgarni po krótkie darmowe opowiadania online

zapraszam do księgarni po krótkie darmowe opowiadania online

Darmowe opowiadania do czytania online

opowiadanie kryminalne duchy przeszłości, noir, cyberpunk
klucz okladka ksiazki
opowiadanie fantasy duch orła
opowiadanie post apo - ostatnie dwadziescia dni

Dlaczego publikuję krótkie darmowe opowiadania?

Krótkie opowiadania to dla mnie sposób na ćwiczenie warsztatu. Co więcej, mam swoiste ADHD i bardzo szybko nudzą mnie pomysły, nad którym pracuję, a pisane przeze mnie dłuższe i krótkie opowiadania pozwalają na względnie dużą częstotliwość zmiany snutych historii. Nie muszę tkwić przy tych samych pomysłach przez długie miesiące. Krótkie opowiadanie zabiera mi maksymalnie kilka tygodni.

Krótkie opowiadanie uczy autora zwięzłości. Dzięki tej formie początkujący pisarz jest w stanie zrozumieć zasady planowania opowieści. Może również ćwiczyć edycję tekstów, co dzisiaj, kiedy wielu z nas jest dla siebie redaktorem i korektorem, jest niezwykle istotne.

Dlatego na mojej stronie to krótkie darmowe opowiadania są przeważającą kategorią.

jak napisać dobre krótkie opowiadanie

Jeśli chodzi o nowe, krótkie darmowe opowiadania, mam już rozpisane pomysły. Teraz muszę tylko zacząć wdrażać je w życie.

Krótkie darmowe opowiadanie do pobrania jako epub i PDF

Jeśli lubisz czytać i interesują Cię krótkie darmowe opowiadania do pobrania na telefon jako PDF lub epub, zapraszam do mojej księgarni internetowej.

Opowiadanie to nie wszystko

Musisz jednak wiedzieć, że krótkie opowiadania to nie jedyna wartościowa rzecz, którą znajdziesz na mojej stronie. Ciekawe opowiadanie jest dla mnie podstawą, ale obok prozy pisuję także felietony i scenariusze.

Po prawdzie forma scenariuszy wydaje mi się coraz bardziej atrakcyjna, a fakt, że tak niewielu ludzi interesują ciekawe opowiadania, rozważam poświęcanie większej ilości czasu na pisanie scenariuszy filmowych i teatralnych.

Dotychczas w wolnych chwilach tworzyłem opowiadanie za opowiadaniem, w między czasie pisałem książkę, a scenariusze słałem głównie na konkursy. Jeśli uważasz, że decyzja o pisaniu ciekawych opowiadań jest trafna, wejdź do mojej księgarni i pobierz już teraz jedno z darmowych opowiadań. Dzięki temu będę wiedział, że pisane przeze mnie ciekawe krótkie opowiadania są warte poświęcania im czasu.

Opowiadania bizarne, czyli ciekawe opowiadania innych autorów

Ostatnio trafiłem na informację o propozycji Olgi Tokarczuk. Jej Opowiadania Bizarne – z francuskiego dziwne – skupiają się na tematyce dziwności i próbie tłumaczenia, skąd owa niecodzienność pochodzi.

Opowiadania Bizarne wypuściło Wydawnictwo Literackie. Jeśli interesuje Cię krótka forma, warto także zwrócić uwagę na opowiadania Josepha Conrada wydane przez Wydawnictwo Czarne.

Ciekawe opowiadanie do czytania online

Opowiadania do czytania w sieci znajdziecie np. na stronie fantastyka.pl. To portal miesięcznika Nowa Fantastyka, który systematycznie publikuje opowiadania debiutantów oraz wydawanych już autorów.

Krótkie opowiadania publikowane na forum internetowym Fantastyki już niedługo doczekają się swojego ebooka, który być może pojawi się w mojej Księgarni za darmo!

Scroll Up