Opowiadania

Raz na jakiś czas nachodzi mnie chęć opowiedzenia krótkiej historii.  Dlatego poniżej, jeśli jesteście ciekawi krótszych tekstów, które wyszły spod mojego pióra lub palców, choć ostatnio, co przyznaję z bólem, nie piszę już ręcznie, znajdziecie…

…darmowe opowiadania do czytania online

To co po nas zostanie

Czy warto gromadzić rzeczy? Czy nasz dobytek może być ciężarem dla osób, które zostaną tu po naszej śmierci? Tekst powstał na skutek śmierci, która zdarzyła się w życiu mojej rodziny.

Paparazzo

Paparazzo to opowiadanie napisanie do redagowanego przez Bartka Biedrzyckiego Rocznika Fantastycznego 2020. Poniżej dzielę się fragmentem tej historii – całą przeczytacie w wspomnianej antologii lub w formie ebooka, do którego otrzymacie dostęp po zapisaniu się do mojego newslettera.

Duchy przeszłości

W biurze detektywa Broniewskiego pojawia się tajemnicza kobieta. Szuka mężczyzny, z którym ponoć łączy ją wspólna przeszłość. Czy Toni powinien wziąć tę sprawę? Czy zdoła odnaleźć… No właśnie. Właściwie kim jest poszukiwany jegomość?

Klucz

Klucz to pierwsze z opowiadań kryminalnych, którym dzielę się na swojej stronie. Jeśli poniższy fragment Wam się spodobał, możecie kupić całość w mojej księgarni internetowej.

Strzeż się berdników

Szli wolno, robiło się coraz zimniej. Pierwsze krople zaczynały spadać z nieba i uderzać o kamienie. Szlak robił się trudny. Za dnia kiedy słońce osuszało ścieżkę trzeba było uważać wyłącznie na wystające z ziemi konary. Teraz jednak w marszu przeszkadzały także wilgotne głazy.