Felietony

Dotychczas felietonami dzieliłem się w moim newsletterze. Ale pomyślałem, by nieco poszerzyć grono odbiorców, zacznę publikować je także na łamach strony. Być może w ten sposób uda mi się dotrzeć do nowych czytelników.

granty na kulture dofinansowanie

Granty na kulturę, czyli jak Unia Europejska wciska nam swój światopogląd

Największym przejawem hipokryzji w kulturze jest mowa o inkluzywności z myślą o przedstawicielach najmniejszych nawet grup społecznych, ale zapominanie o tej największej. Co więcej, czasem możemy obserwować również wykluczanie małych grup, jeśli osoby obracające się w elitach kulturalnych uważają, że podejmowany w filmie czy książce problem, nie jest tym, czym twórca powinien się zajmować w tym momencie.

Granty na kulturę, czyli jak Unia Europejska wciska nam swój światopogląd Read More »

iloraz inteligencji, spadek ilorazu inteligencji

O tym, jak iloraz inteligencji spada przez korzystanie ze sztucznej inteligencji. I o tym, jak postępująca głupota zaszkodzi nam w przyszłości

Głupiejemy. Proces ten trwa już ponoć od lat 70 dwudziestego wieku. Tak mają pokazywać badania Jamesa R. Flynna, na które powołuje się Michał Kuz w artykule opublikowanym na łamach Klubu Jagiellońskiego.

O tym, jak iloraz inteligencji spada przez korzystanie ze sztucznej inteligencji. I o tym, jak postępująca głupota zaszkodzi nam w przyszłości Read More »

hipokryzja w walce o klimat

Hipokryzja w walce o klimat. Czyli jak millenialsi i zetki nie widzą belki we własnym oku

Stawanie po stronie klimatu przez przedstawicieli pokolenia Z i Millenialsów z boku wygląda na hipokryzję. Nikt nie chce i nie potrafi zmienić swoich przyzwyczajeń. A wystarczyłoby ograniczyć się z ilość posiadanych kont na platformach VOD, wystarczyłoby oglądać filmy rzadziej i w niższej jakości, wystarczyłoby przestać scrollować Tik Toka, Instagrama i YouTube’a. 

Hipokryzja w walce o klimat. Czyli jak millenialsi i zetki nie widzą belki we własnym oku Read More »