O mnie

Cześć, jestem Łukasz. Założyłem tę stronę żeby dzielić się z Tobą tym, co robię. A co ja tak naprawdę robię?

Piszę

Zacząłem od pisania opowiadań. Wierzę, że krótkie formy wyrabiają u pisarza warsztat i pozwalają mu nauczyć się budowania logicznej historii. Wciąż nie jestem w tym tak dobry jakbym chciał, ale jeśli coś Ci się spodoba, nie wahaj się polecić mojego tekstu znajomym.

Przez pewien czas zamykałem się w nurtach science fiction i fantasy. Teraz jednak otwieram się na inne gatunki. W swoje teksty wplatam m.in. zagadki kryminalne i wątki wyjęte wprost z horrorów. Wszystko po to, by nieco uciec od ciasnych ram konwencji i trafiać także do starszego czytelnika.

Nagrywam i montuję

Oprócz pisania, zajmuję się nagrywaniem podcastów i tworzeniem filmów. Produkcję o zombie, którą możesz znaleźć na moim kanale na YouTube odtworzono już kilka tysięcy razy. Chciałbym powtórzyć ten sukces. Operowanie aparatem/kamerą i montaż już jako tako mi wychodzą, dlatego teraz pora nagrać film na podstawie mojego scenariusza.

Podcast Czytam Się to natomiast seria audiobooków, czy może raczej słuchowisk, nagranych i zmontowanych przeze mnie w oparciu o teksty moje, bądź opowiadania i fragmenty powieści zaprzyjaźnionych pisarzy. Również zachęcam do ich przesłuchania.

Jak tu dotarłem?

Piszę od szesnastego roku życia. Zacząłem od dziennika internetowego skierowanego do najbliższych, później przyszła kolej na wysyłanie tekstów do czasopism pokroju CD-Action. Kiedy skończyłem technikum, marzyłem o pracy w redakcji lokalnego tygodnika. I wiecie co? Udało się. Na studiach pisałem do Wiadomości Rudzkich i Gońca Górnośląskiego.  Zaczynałem także bawić się w pisanie opowiadań, z tyłu głowy planując fabułę mojej pierwszej powieści. Fragmenty nieukończonej książki publikowałem na nieistniejącej już stronie emaginacja.pl. Był to czas kiedy zastanawiałem się, czy bardziej zależy mi na pisaniu prozy, czy na prowadzeniu bloga. W międzyczasie moje teksty na temat muzyki, książek i filmów można było czytać w wydawanym na wyspach Magazynie Emigrant oraz na stronie wydawnictwa muzycznego Wyspa.fm.

Kiedy coraz bardziej skłaniałem się ku prozie, wykupiłem poniższą domenę. Wszystko inne zacząłem traktować jako miłą odmianę, zawsze jednak wracałem do podstawowej aktywności. Zrozumiałem, że chce poświęcić się tworzeniu opowieści.

Gdzie chciałbym być?

Chciałbym utrzymać siebie i rodzinę z opowiadania historii. Piszę, nagrywam podcasty i filmy, żebyś mógł oderwać się od szarej codzienności. Moją, bądź co bądź, pracę możesz wspierać pobierając ebooki z mojej księgarni. Możesz też czytać teksty, które publikuję na stronie za darmo. Tutaj prosiłbym jedynie o udostępnienia i komentarze w social mediach. Dzięki temu inni też będą mieli okazję mnie poznać.

Scroll Up