O mnie

Jestem Łukasz, ale to już pewnie wiesz. Zapewne domyślasz się także, że moje życie kręci się wokół pisania. Zakładam jednak, że odwiedzając tę podstronę chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tym, kim jestem i co robię. A więc…

…piszę

Przez pewien czas zamykałem się w nurtach science fiction i fantasy. Wierzyłem chyba, że w ten sposób łatwiej będzie mi się pokazać. Ale kiedy zrozumiałem, że to nie temat a pomysł i sposób jego przedstawienia mają znaczenie, zacząłem otwierać się na inne gatunki.

Dlatego dzisiaj uciekam od ciasnych ram konwencji i staram się po prostu opowiadać ciekawe historie. Tworzę głównie opowiadania, wierzę bowiem, że to dobry sposób by ćwiczyć warsztat. Jeden z moich tekstów trafił do antologii Taki Dziki Zachód wydanej nakładem Wydawnictwa IX, drugi znalazł się w Roczniku Fantastycznym 2020.

Co więcej, skaczę nie tylko między gatunkami, ale także pomiędzy formami. Od 2020 roku piszę scenariusze słuchowisk i seriali. Na koncie mam już jeden serial (Sen o wolnym świecie) i jedno słuchowisko (Ostatnia podróż Ijona). O kolejnych sukcesach, jeśli jakieś będą, poinformuję na łamach tej strony i w newsletterze. Dlatego nie zapomnij się do niego zapisać.

Jak tu dotarłem?

Piszę od szesnastego roku życia. Zacząłem od dziennika internetowego skierowanego do najbliższych, później przyszła kolej na wysyłanie tekstów do czasopism pokroju CD-Action. Kiedy skończyłem technikum, marzyłem o pracy w redakcji lokalnego tygodnika. I wiesz co? Udało się. Na studiach pisałem do Wiadomości Rudzkich i Gońca Górnośląskiego. Zaczynałem także bawić się w krótkie formy prozatorskie, z tyłu głowy planując fabułę mojej pierwszej powieści; tej samej, którą w 2020 roku zainteresowała się Audioteka.

Wcześniej fragmenty nieukończonej książki publikowałem na nieistniejącej już stronie emaginacja.pl. Był to czas kiedy zastanawiałem się, czy bardziej zależy mi na opowiadaniu historii, czy na prowadzeniu bloga. W międzyczasie moje przemyślenia na temat muzyki, książek i filmów można było czytać w wydawanym na wyspach Magazynie Emigrant oraz na stronie wydawnictwa muzycznego Wyspa.fm.

Kiedy coraz bardziej skłaniałem się ku prozie, wykupiłem poniższą domenę. Wszystko inne zacząłem traktować jak miłą odmianę, zawsze jednak wracałem do podstawowej aktywności. Zrozumiałem, że chce poświęcić się tworzeniu fabuły.

Gdzie chciałbym być?

Chciałbym utrzymać siebie i rodzinę z opowiadania historii. Moją pracę możesz wspierać słuchając serialu mojego autorstwa opublikowanego w aplikacji Audioteki. Wesprzesz mnie także pisząc o moich tekstach na łamach swoich kanałów w social mediach. Dzięki temu inni również będą mieli okazję mnie poznać. Możesz również wesprzeć mnie, dorzucając swoją cegiełkę do mojej zbiórki na portalu Patronite. Linka znajdziesz na stronie głównej.

Ponadto, nie zapomnij zapisać się do newslettera na tej stronie. To już jedyne narzędzie, przy pomocy którego informuję o nowych tekstach. Z góry dziękuję, że śledzisz to, co robię. Zwłaszcza, że tworzę między innymi po to, by umilić Twój dzień.

Kontakt

Jeśli z jakiegoś powodu chciałbyś/chciałabyś się ze mną skontaktować, wyślij wiadomość na napisz@lukaszmigura.com.