O mnie

Cześć, jestem Łukasz, ale to już pewnie wiesz. Zapewne domyślasz się także, że moje życie kręci się wokół pisania. Zakładam jednak, że odwiedzając tę podstronę chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tym, kim jestem i co robię. A więc…

…piszę

Zacząłem od opowiadań. Wierzę, że krótkie formy wyrabiają u pisarza warsztat i pozwalają nauczyć się budowania logicznej historii. Wciąż nie jestem w tym tak dobry jakbym chciał, i pewnie nigdy nie będę, a już na pewno nie sprostam własnym oczekiwaniom, ale jeśli coś Ci się spodoba, nie wahaj się polecić mojego tekstu znajomym.

Przez pewien czas zamykałem się w nurtach science fiction i fantasy. Teraz jednak otwieram się na inne gatunki. W swoje teksty wplatam m.in. zagadki kryminalne i wątki wyjęte wprost z horrorów. Wszystko po to, by uciec od ciasnych ram konwencji i trafiać także do starszego czytelnika.

…nagrywam i montuję

Oprócz pisania, zajmuję się tworzeniem audiobooków i filmów. Produkcję o zombie, którą można było znaleźć na moim kanale na YouTube, kiedy ten rzecz jasna jeszcze istniał, odtworzono ponad dziesięć tysięcy razy! Teraz poświęcam się pisaniu, dlatego kolejne produkcje wideo, jeśli powstaną, będą publikowane w innych miejscach. Być może na Vimeo lub na jutubowych kanałach innych twórców. A kto wie, może nawet na małym i dużym ekranie?

Podcast Czytam Się to natomiast seria audiobooków i słuchowisk, nagranych przeze mnie lub przez zaprzyjaźnionych lektorów w oparciu o moje opowiadania i scenariusze. Robię to, bo wiem, jak wielką siłę mają w sobie słuchowiska. Wiem również, że przyszłość należy do formy audio i wideo, a ja z moimi historiami chcę docierać do wszystkich.

Jak tu dotarłem?

Piszę od szesnastego roku życia. Zacząłem od dziennika internetowego skierowanego do najbliższych, później przyszła kolej na wysyłanie tekstów do czasopism pokroju CD-Action. Kiedy skończyłem technikum, marzyłem o pracy w redakcji lokalnego tygodnika. I wiecie co? Udało się. Na studiach pisałem do Wiadomości Rudzkich i Gońca Górnośląskiego.  Zaczynałem także bawić się w pisanie opowiadań, z tyłu głowy planując fabułę mojej pierwszej powieści; tej samej, którą w 2020 roku zainteresowała się Audioteka. Wcześniej fragmenty nieukończonej książki publikowałem na nieistniejącej już stronie emaginacja.pl. Był to czas kiedy zastanawiałem się, czy bardziej zależy mi na pisaniu prozy, czy na prowadzeniu bloga. W międzyczasie moje teksty na temat muzyki, książek i filmów można było czytać w wydawanym na wyspach Magazynie Emigrant oraz na stronie wydawnictwa muzycznego Wyspa.fm.

Kiedy coraz bardziej skłaniałem się ku prozie, wykupiłem poniższą domenę. Wszystko inne zacząłem traktować jak miłą odmianę, zawsze jednak wracałem do podstawowej aktywności. Zrozumiałem, że chce poświęcić się tworzeniu opowieści.

W rok później, z ówczesną narzeczoną, a obecnie żoną, założyłem bloga podróżniczego, gdzie mam okazję ćwiczyć bardziej reporterską formę. Jeśli jesteś ciekaw, gdzie jeździmy, zerknij na sofarsofine.com.

Gdzie chciałbym być?

Chciałbym utrzymać siebie i rodzinę z opowiadania historii. Piszę, żebyś mógł oderwać się od szarej codzienności. Moją pracę możesz wspierać kupując i pobierając ebooki z mojej księgarni. Możesz też czytać darmowe teksty, które publikuję na stronie. Prosiłbym jedynie o udostępnienia i komentarze w social mediach. Dzięki temu inni również będą mieli okazję mnie poznać. Ponadto, nie zapomnij zapisać się do newslettera. To już jedyne narzędzie, przy pomocy którego informuję o nowych książkach, audiobookach i wpisach w moim dzienniku.