Teatroteka – konkurs na utwór dramatyczny dla TVP

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych wraz ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS ogłosiła konkurs na utwór dramatyczny, który zostanie zekranizowany w ramach cyklu nowej polskiej dramaturgii pod nazwą Teatroteka.

Konkurs na utwór dramatyczny dla telewizji

Tematyka prac jest dowolna, organizatorzy oczekują podjęcia tematyki współczesnej. Organizatorzy oczekują utworów przeznaczonych do realizacji w formie telewizyjnego widowiska teatralnego w cyklu Teatroteka o czasie trwania między 40 a 70 minut — około 30-40 stron znormalizowanych.

Praca oczywiście musi zostać wysłana w trzech drukowanych egzemplarzach opatrznych godłem i jednym egzemplarzem na płycie CD w formacie Word. Dodam, że zapewne chodziło im o rozszerzenie .doc lub .docx.

Do utworu musicie dołączyć zaklejoną kopertę oznaczoną tym samym godłem, a w kopercie musi znajdować się imię, nazwsko, adres korespondencyjny, adres mailowy, numer telefonu, a także podpisana zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Wszystko musicie wysłać na adres:

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych,
ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa
(Sekretariat Dyrekcji) z dopiskiem „Konkurs otwarty na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI”.

Czas macie do 30 września 2018 roku. A jeśli chodzi o nagrody, za pierwsze miejsce otrzymać można 15 tysięcy złotych, za drugie dziesięć, za trzecie osiem tysięcy. Wręczone zostaną także trzy wyróżnienia po pięć tysięcy.

Nie wiesz, jak napisać scenariusz? Przeczytaj mój tekst o Scrivenerze, zaawansowanym edytorze do pisania scenariuszy!

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 listopada, zaś realizacja nagrodzonych i wyróżnionych utworów w postaci TEATROTEKI ma nastąpić w przeciągu dwóch lat od daty rozstrzygnięcia konkursu. Jeśli chcielibyście w tym czasie opublikować gdzieś swój tekst, musicie zgłosić się do WFDiF celem uzyskania zgody.

Regulamin, resztę szczegółów oraz zgodę na przetwarzanie danych znajdziecie tutaj: http://www.wfdif.pl/pl/aktualnosci/ruszyl-konkurs-na-utwor-dla-teatroteki.

Scroll Up