Sen o wolnym świecie

Od 19 stycznia 2022 roku w ofercie Audioteki możecie znaleźć serial mojego autorstwa! Sen o wolnym świecie to przygodowa historia osadzona w postapokaliptycznym, dieselpunkowym świecie, w którym liczy się przede wszystkim wola przetrwania. Jeśli jesteś fanem Mad Maxa i Wodnego Świata z Kevinem Kostnerem, a swego czasu zarywałeś noce przy Falloucie, jest to propozycja, która może Cię zainteresować!

O czym jest Sen o wolnym świecie Łukasza Migury?

Wyobraź sobie świat po katastrofie naturalnej. Świat, w którym przestaje działać elektronika; w którym brakuje wody i żywności, a ropa oraz gaz są na wykończeniu.

Tym jest Genea, pustynny kontynent, najprawdopodobniej ostatni na naszej planecie zamieszkały przez ludzi.

Na północnym zachodzie tej jakże nieprzyjaznej krainy znajduje się robotnicza kolonia. Urbs. A w niej mieszka nastolatek. Kasjusz, który po śmierci dziadka nie ma nikogo, kto pomógłby mu przeżyć w brudnym i upadającym mieście. Z braku laku, a może też z chęci wybicia się, chłopak łapie się każdej dorywczej pracy.

Mimo wszystko ciągła walka go nuży, dlatego kiedy na horyzoncie pojawia się możliwość opuszczenia miasta i zakosztowania życia w — wydawać by się mogło — bogatej stolicy, nastolatek właściwie się nie waha. Nie wie tylko, że każda jego decyzja to efekt działania innych, często bardzo wpływowych i nieprzychylnych mu ludzi.

Jeśli jesteś gotów zanurzyć się w brudy Genei, nie lubisz czytać, albo brakuje Ci czasu i ratujesz się słuchaniem audiobooków i podcastów, na jutubowym kanale Audioteki znajdziesz darmowy fragment pierwszego odcinka tego serialu. Żeby przesłuchać całość musisz zainstalować ich aplikację na telefonie i opłacić dostęp.

Poniżej znajdziesz darmowy fragment pierwszego odcinka serialu.

A po przesłuchaniu, podziel się opinią na: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5000239/sen-o-wolnym-swiecie

Scenariusz – Łukasz Migura
Reżyseria – Agnieszka Matysiak

W rolach głównych:
Otton – Artur Dziurman
Kasjusz – Jędrzej Hycnar
Ralph Cronenberg – Adam Cywka
Joel Martens – Michał Czernecki
Lenny – Jakub Wieczorek
Narrator – Przemysław Bluszcz