Taki Dziki Zachód

Od października br. (stan na 10.2022) na stronie Wydawnictwa IX możecie nabyć tomik antologii Taki Dziki Zachód. W zbiorze znalazło się miejsce dla mojego opowiadania.

Jak możemy przeczytać w notce opublikowanej na łamach strony Wydawnictwa IX: https://wydawnictwoix.pl/produkt/taki-dziki-zachod/, Dziki Zachód od wielu lat fascynował malarzy, pisarzy i filmowców. W Polsce największą popularnością cieszył się w czasach PRL-u, kiedy to amerykańskie westerny przyciągały przed ekrany widzów spragnionych przygód. To właśnie te produkcje na długie lata stały się symbolami wolności, którą oferowała preria, sprawiedliwości, którą wymierzali dzielni szeryfowie oraz przygody, która była domeną Indian, kowbojów i rewolwerowców. Z upływem czasu charakter tych filmów zmienił się, adaptując do czasów i oczekiwań odbiorców. Stopniowo czarno-biali bohaterowie odeszli do lamusa, a wkrótce doświadczył tego sam gatunek. Dlatego tym bardziej cieszymy się, mogąc Wam przedstawić nadciągającą antologię, która raz jeszcze przeniesie wszystkich w czasy „Bonanzy” czy „Winnetou” i pozwoli przeżyć przygody, o jakich wam się nie śniło oraz choć trochę przybliżyć… „Taki Dziki Zachód”.

Już teraz możecie nabyć tę pozycję, wchodząc na wcześniej podany link. Wydawnictwo IX prowadzi przedsprzedaż i oferuje antologię w promocyjnej cenie 30 zł za miękką oprawę i 42 zł za twardą.

Możesz także kupić tę antologię bezpośrednio u mnie za 25 zł plus koszt wysyłki (Inpost). Przesyłka nadana do paczkomatu wynosi 17 zł, bezpośrednio do domu – 20 zł. Jeśli zechcesz, mogę ją dla Ciebie podpisać. Po więcej szczegółów, pisz pod adres kontakt@lukaszmigura.com.

Mój tekst opowiada historię założenia Fairbanks na Alasce. Historia wydaje mi się ciekawa, dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się zarówno z nią, jak i z pozostałymi opowiadaniami umieszczonymi w tym zbiorze.

A kiedy już przeczytacie wszystkie opowiadania, prosiłbym o opinię na portalu lubimy czytać: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5038819/taki-dziki-zachod.