Rocznik Fantastyczny 2020 – debiut na papierze

Ponoć trzeba miliona znaków i dziesięcioletniego doświadczenia, żeby ktoś rozpoznał w tobie pisarza. Ja znaków nie liczyłem, ale od wypuszczenia na świat pierwszego koślawego tekstu, minęło jakieś siedem, może osiem lat. I nadszedł ten dzień. Poczyniłem mały krok, który być może nic nie znaczy, a może jest skokiem przez zamkniętą furtkę, za którą żyje — dogorywa? — pisarski światek pełen bankietów, benefisów, spotkań autorskich i splendoru.

Dotychczas koczowałem pod płotem i czekałem. Ale teraz — być może — nie będę musiał dłużej okupować okupkanego trawnika.

Sprzątajcie po psach, nawet na wyimaginowanych trawnikach!

Być może wstanę i wyprostowany wejdę między wrony…

O czym ja pieprzę? O pierwszym tekście, który wyszedł spod mojej ręki i pojawił się na papierze, cudzym. W redagowanym przez Bartka Biedrzyckiego Roczniku Fantastycznym ukazało się moje opowiadanie — Paparazzo!

Gdzie kupić Rocznik Fantastyczny?

Każdy, kto jest zainteresowany poznaniem tej historii — i wielu zapewne jeszcze lepszych tekstów — zapraszam na stronę księgarni ebookpoint.pl po ebooka lub po wydanie papierowe na esef.com.pl.

Co znajdziecie w Roczniku Fantastycznym 2020?

11 (słownie: jedenaście) opowiadań, w tym teksty Krzysztofa T. Dąbrowskiego, Adama Piekielnego, Emmy Popik, Anny Nieznaj i Bartka Biedrzyckiego.

Oprócz prozy, jest też poezja w wykonaniu Kamila Muzyka, Komiks Tomasza Niewiadomskiego oraz kilka tekstów publicystycznych.

PS. Jeśli jesteś już po lekturze Rocznika Fantastycznego, podziel się opinią np. o moim tekście tutaj: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4940140/rocznik-fantastyczny-2020