Opowiadania fantastyczno naukowe do drugiego numeru Creatio Fantastica

Jeszcze nie zdążyłem napisać opowiadania do pierwszego w tym roku numeru Creatio Fantastica – o naborze tekstów w klimacie urban fantasy pisałem tutaj – a redakcja ezinu informuje o temacie przewodnim w numerze drugim.

Tym razem pora na hard science fiction i teksty nawiązujące do twórczości zmarłej w tym roku Ursuli K. Le Guin.

Nabór opowiadań fantastyczno naukowych do 2. numeru Creatio Fantastica

Każdy chętny ma czas na przesłanie opowiadania w klimacie hard science fiction do 30 czerwca 2018 roku na adres redakcja@creatiofantastica.com. Opowiadanie musi być utrzymane w konwencji fantastyki naukowej – wszelkie jej nurty od cyberpunku po space operę.

O wymaganiach technicznych, takich jak formatowanie tekstu i nazewnictwo plików pisałem w tekście o naborze opowiadań do pierwszego numeru. Wymagania znajdziesz także na stronie https://creatiofantastica.com/tekstow-literackich/.

Opowiadanie fatastyczno naukowe nie może przekraczać 40 tysięcy znaków. Należy pamiętać o stosowaniu pauz ze spacjami w konstrukcji dialogów. Czasopismo nie akceptuje półpauz ani dywizów. Szczegóły tutaj: https://creatiofantastica.com/2018/02/19/cf-nr-2-60-2018-science-fiction-zrodla-i-kontynuacje/

Scroll Up