Blog z opowiadaniami

Najlepszy w sieci blog z opowiadaniami i fragmentami powieści. Znajdziesz tu również felietony, recenzje filmów i książek oraz teksty o życiu jeszcze niewydanego pisarza.

niczym konie w galopie

Niczym konie w galopie

Siedząc w przyhotelowej restauracji mógłbym zadać pytanie, co się stało. Mógłbym o to zapytać starszą parę, która nawet nie spróbowała chleba z masłem, nałożonego na talerz. Mógłbym też zapytać rodziców trójki nastolatków, zostawiających na stole kilka nieruszonych kawałków ciasta.

norweski-rzad-rozbije-ci-rodzine

Norweski rząd najpierw rozbija rodziny, potem łamie międzynarodowe prawo

Polski konsul chciał spotkać się z dziećmi, które siłą zostały wyprowadzone z rodzinnego domu i umieszczone w specjalnym ośrodku. W pełnieniu zadań dyplomacie przeszkodziła norweska policja.

nie jestesmy czarno-biali

Nie jesteśmy czarno-biali

Tuż obok wjazdu na parking stoi wysoka, ładnie zaprojektowana konstrukcja z pięcioma licznikami, gdzie każdy jeden wyświetla ilość pozostałych wolnych miejsc w poszczególnych sekcjach. Całościowo wokół galerii stworzono przestrzeń na niespełna tysiąc samochodów. Wydawać by się mogło, sporo, ale kiedy po sobocie przypada niedziela — niehandlowa, jak niemal każda w tym roku — znaleźć miejsce do zaparkowania graniczy z cudem.

Nonkonformistyczna izolacja

Nonkonformistyczna izolacja

Żałuję, że w dzisiejszym świecie, własny pomysł na spędzanie wolnego czasu jest tak powszechnie krytykowany, jeśli nie wpasowuje się w oczekiwania społeczeństwa. Żałuję, że inni próbują zabrać nam wolny czas, nawet jeśli nie bezpośrednio, to stosując zabiegi, których efektem jest strach lub poczucie winy. Żałuję, że czasem brak mi odwagi by powiedzieć nie. Nie jestem odludkiem, ale marzę o bardziej wyrozumiałym społeczeństwie, akceptującym ludzi nie wpisujących się w ich sposób urządzenia świata.

Opowiadania z bloga prosto na maila

Dołącz do mojej listy mailingowej. Zapisz się na newsletter, żeby zapewnić sobie pierwszeństwo w otrzymywaniu nowych tekstów!

Recenzje

image

Strona autorska

Jestem Łukasz. Jeśli miałbym opowiedzieć o sobie w kilku słowach, użyłbym terminu aspirujący pisarz, czyli ktoś kto próbuje zarabiać na życie pisaniem.

Jeśli lubisz czytać, trafiłeś we właściwe miejsce. Jeśli interesuje Cię blog z opowiadaniami, jeszcze lepiej! Wszystkie teksty opublikowane na stronie dostępne w stu procentach za darmo. No może prawie wszystkie.

Chcesz więcej? Kliknij w poniższy przycisk. Robisz to na własną odpowiedzialność!

Scroll Up