Konkurs na scenariusz serialu telewizyjnego – Script Fiesta 2019

25 października ruszył konkurs na scenariusz serialu telewizyjnego zorganizowany w ramach festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta Warszawskiej Szkoły Filmowej. W dniach 26-31 marca 2019 roku scenarzyści i adepci sztuki filmowej po raz ósmy będą mogli brać udział w szkoleniach, warsztatach, panelach dyskusyjnych i spotkaniach z innymi scenarzystami.

Od 2012 roku festiwalowi towarzyszy konkurs na scenariusz serialu. Rywalizować mogą wszyscy piszący, niezależnie od zawodowego dorobku. W tym roku dodatkowo rozszerzono formułę o trzecią kategorię — konkurs na scenariusz gry komputerowej, który obok konkursu na serial i konkursu na scenariusz filmowy ma pomóc znaleźć nowe, utalentowane nazwiska.

konkurs na scenariusz serialu

Konkurs na scenariusz serialu

Konkurs na scenariusz serialu podzielono na dwa etapy, kwalifikacyjny oraz finałowy. Pierwszy etap jest anonimowy. W kwalifikacjach każdy uczestnik musi:

  1. Opisać założenia koncepcji serialu (3 zdania — logline)
  2. Opisać bohaterów (500 zzs każdy)
  3. Opisać zarys odcinka pilotowego oraz zarys pierwszego sezonu (po 1800 zzs — synopsis dla odcinka i serialu)
  4. Stworzyć trzy sceny dialogowe

Najlepsze projekty zostaną wybrane do drugiego etapu, autorzy przystąpią wtedy do rozpisywania szczegółów koncepcji. Będą też musieli stworzyć scenariusze pilotowych odcinków seriali. Co więcej, etap drugi ma charakter jawny.

Istotne jest, żeby zastosować się do instrukcji dotyczących ilości znaków w określonych polach dokumentów konkursowych. Koncepcję serialu należy sporządzić na przygotowanym przez organizatora szablonie (znajdziecie go tutaj), wraz z dokładnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (formularz pobierzcie stąd). Całość musicie wysłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach do 1 lutego 2019 roku do godziny 15 na adres:

Warszawska Szkoła Filmowa, ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa
z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS 2019 – SERIAL”.

Konkurs na serial telewizyjny — nagroda

Nagrodą główną w konkursie jest honorarium w wysokości 20 tysięcy złotych oraz perspektywa realizacji projektu dzięki podpisaniu umowy zakupu projektu z organizatorem. Fundatorem nagrody jest Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Scroll Up