Konkurs na scenariusz filmowy – Script Fiesta 2019

W ramach festiwalu filmowego Script Fiesta Warszawskiej Szkoły Filmowej, zorganizowano konkurs na scenariusz filmu. Oprócz konkursu na scenariusz filmowy, możecie także wziąć udział w konkursie na scenariusz serialu i konkursie na scenariusz gry komputerowej.

konkurs na scenariusz filmu

Konkurs filmowy Script Fiesta 2019 — zasady

Żeby wziąć udział w konkursie na scenariusz filmowy, musicie złożyć następujące dokumenty:

  1. Okładkę, na której znajdować się musi tytuł, autor, gatunek i logline.
  2. Streszczenie fabuły (do 1800 zzs — synopsis)
  3. Prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron)

Czym jest logline, synopsis i treatment, możecie dowiedzieć się z mojego kursu pisania. Zaglądajcie tam systematycznie w poszukiwaniu nowych ćwiczeń i przemyśleń dotyczących tworzenia.

Komplet wymienionych wyżej dokumentów wraz z formularzem zgłoszeniowym (znajdziecie go pod tym linkiem) oraz z szablonem projektu (tutaj) musicie wysłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach do 1 lutego 2019 roku do godziny 15 na adres:

Warszawska Szkoła Filmowa, ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa
z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS 2019 – ETIUDA”.

Konkurs filmowy Script Fiesta — nagroda

Konkurs na scenariusz filmowy nie jest anonimowy. Nagroda w konkursie filmowym wynosi 5 tysięcy złotych. Tutaj jednak nie ma mowy o zakupie scenariusza. Nagrodą jest więc jedynie gratyfikacja finansowa.

Jeśli chcecie, już teraz możecie przeczytać scenariusz etiudy (Ostatnie dwadzieścia dni), który wysłałem na konkurs filmowy poprzedniej edycji.
Pełny regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Scroll Up