Konkurs na scenariusz filmowy o Elżbiecie Zawackiej

Ostatnimi czasy mam swego rodzaju parcie na film, a dokładniej na pisanie scenariuszy. Dlatego prezentuję kolejnego newsa dotyczącego konkursu na scenariusz filmu. Tym razem chodzi o stworzenie scenariusza skupionego wokół Generał Elżbiety Zawackiej.

Konkurs na scenariusz filmowy o Elżbiecie Zawackiej

Kim była Generał Elżbieta Zawacka? W tej chwili mogę posiłkować się jedynie Wikipedią (https://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_Zawacka). Pani Zawacka była jedyną kobietą wśród cichociemnych. Była też więźniem politycznym i oficerem AK. Jeśli faktycznie znajdę w sobie zapał, by zgłosić swój udział w tym konkursie na scenariusz filmowy, przeprowadzę dogłębny research.

Nie ukrywam, że temat jest trudny. Pomijając konieczność poznania historii Generał Zawackiej od podszewki, konieczne będzie również wyłowienie z jej życia najważniejszych i najciekawszych elementów. Całość nie tylko musi być wciągająca, ale również winna wiernie oddawać osobowość „Zo”.

Zasady konkursu na scenariusz filmowy o Elżbiecie Zawackiej

W konkursie udział wziąć mogą jedynie osoby pełnoletnie. Każdy kto myśli o udziale, musi wysłać swój tekst do 30 czerwca 2019 roku, do godziny 16.

Co ciekawe, organizatorzy nie oczekują gotowego scenariusza. Osoby zainteresowane muszą wysłać jedynie zarys — treatment — liczący maksymalnie 10 tys. zzs w postaci pliku PDF. Oprócz treatmentu uczestnik musi przesłać również wypełniony formularz zgłoszeniowy: https://zawacka.pl/uploads/Za%C5%82%C4%85cznik_nr_1.pdf.

Dokumenty należy wysłać na adres filmozo@zawacka.pl, bądź pocztą tradycyjną:
Fundacja Elżbiety Zawackiej
ul. Podmurna 93, 87-100 Toruń

Treatment należy wysłać w formacie pdf, bez nazwiska! Sekretariat dokona kodowania nadesłanych zarysów, po czym prześle je członkom komisji konkursowej.

Nagroda w konkursie na scenariusz filmowy

Nagrodę w konkursie stanowi wynagrodzenie w postaci 60 tysięcy złotych brutto, pomniejszone o podatek. Kwota ta stanowi stypendium scenariuszowe, zobowiązujące do napisania pełnego scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego.

Drugą część nagrody stanowi możliwość realizacji filmu przez organizatora konkursu. W tym dokumencie znajdziecie wszystkie zapisy dotyczące przyznania nagrody: Załącznik nr 51.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie w regulaminie: https://zawacka.pl/uploads/REGULAMIN_KONKURSU_scenariusz.pdf.

konkurs na scenariusz filmu o general elzbiecie zawackiej

Scroll Up