Konkurs na dramat radiowy dla Polskiego Radia

Polskie Radio z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ogłosiło konkurs na dramat radiowy. Temat konkursu odnosi się bezpośrednio do narodowej historii, ma jednak charakter uniwersalny. Artyści mają dowolność w sposobie ujęcia historycznego tematu oraz zakresu skojarzeń związanych z kluczowym pojęciem Niepodległości.

Konkurs na dramat radiowy

Uczestnikiem konkursu na dramat radiowy może być każdy obywatel polski i obcy, który ukończył 18 lat. Zgłaszane teksty nie mogą być adaptacjami czy kompilacjami utworów innych autorów. Nie mogły być również dotychczas publikowane.

Objętość tekstu nie może przekroczyć trzydziestu standardowych stron wydruku komputerowego — czcionka o rozmiarze 12, interlinia 1,5 wiersza. Na podstawie tekstu ma zostać nagrane czterdziestopięcio minutowe słuchowisko.

Czasu jest niewiele, tekst należy wysłać do 30 września 2018 roku. Niestety Polskie Radio również poszło za modą i oczekuje przesłania aż pięciu egzemplarzy pocztą tradycyjną, a także w postaci elektronicznej na adres konkursdramaturgiczny@polskieradio.pl.

Wydrukowane egzemplarze wyślijcie na adres:

Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa
z dopiskiem „konkurs dramaturgiczny”.

Wyniki ogłoszone zostaną 17 listopada 2018 roku. Pierwsze miejsce to aż 10 tysięcy złotych, za drugiej uczestnk otrzyma siedem tysięcy, za trzecie pięć tysięcy złotych. Zostaną również przyznane dwa wyróżnienia w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Nie wiesz, jak napisać scenariusz? Przeczytaj mój tekst o Scrivenerze, zaawansowanym edytorze do pisania scenariuszy!

Co więcej, nagrodzone i wyróżnione teksty zostaną zrealizowane w postaci słuchowisk w studiach Teatru Polskiego Radia. Za premierową emisję słuchowiska autorzy nie otrzymają wynagrodzenia, ale jeśli dojdzie do kolejnych, autorzy otrzymają honoraria według stawek ZAiKS.

Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj: https://www.polskieradio.pl/9/29/Artykul/2163995,Konkurs-na-dramat-radiowy-Regulamin.

Scroll Up