Konkursy literackie

Lubię pisać. Nic nie działa na mnie tak oczyszczająco, jak wyrzucanie z siebie kolejnych słów na Bogu ducha winną kartkę. Niestety mam w sobie również lenia. I kiedy czuję wewnętrzną potrzebę pisania, a ten drań dochodzi do głosu, narasta we mnie konflikt. Potrzebuję solidnych argumentów, żeby przekrzyczeć dziada. Jednym z takich argumentów są konkursy literackie!

Dlatego co jakiś czas przeszukuję internety. Kiedy widzę nadchodzący deadline, kiedy znajduję interesujący mnie konkurs na opowiadanie, wiem, że po raz kolejny będę w stanie usiąść do pisania. Bo tworzenie dla tworzenia czasem nie wystarcza.

Jeśli masz podobne, jeśli Ciebie także interesują konkursy literackie, jeżeli zastanawiasz się, gdzie wysłać opowiadanie, koniecznie przejrzyj poniższe wpisy.

Będę więc informować o wszystkich aktualnych konkursach literackich na opowiadania, powieści oraz scenariusze, czy to filmowe czy serialowe.

zapraszam do księgarni

zapraszam do księgarni

Aktualne konkursy literackie – gdzie wysłać opowiadanie?

konkurs na scenariusz serialu telewizyjnego
konkurs na scenariusz filmowy
konkurs na scenariusz gry komputerowej
teatroteka-konkurs-na-utwor-dramatyczny-dla-tvp
konkurs-na-dramat-radiowy-dla-polskiego-radia

Konkurs literacki – na co zwracać uwagę

Konkursy literackie często organizowane są przez wszelkiego rodzaju Urzędy Miasta czy Gminy, celem promocji danego regionu. Taki konkurs literacki najczęściej powstał w głowie jakiegoś urzędnika, który pobrał z sieci wzór na regulamin konkursu literackiego.

Potem jesteśmy świadkami wysypu konkursów literackich, zawierających wymogi wyjęte wprost z lat osiemdziesiątych XX wieku. Konkursy literackie tego typu wymagają od uczestników nie tylko pracy zapisanej na płycie CD, co już jest swego rodzaju reliktem przeszłości, ale również nieopisanej nazwiskiem pracy w czterech wydrukowanych egzemplarzach.

Konkursy literackie? Raczej próba okradzenia Cię z twórczości

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wysłać opowiadanie i trafiasz na konkurs literacki, sprawdź dokładnie regulamin. Często regulaminy konkursów literackich zawierają kruczki w postaci dożywotniego zrzeczenia się praw majątkowych do pracy.

Jeśli chcesz wysyłać teksty na konkursy literackie, musisz być świadom, że zrzeczenie się autorskich praw majątkowych ograniczy Ci pole działania. Danego tekstu nie będziesz już mógł słać do czasopism czy wydawnictw jako część tomiku.

Konkursy literackie mogą pomóc Ci się wybić, mogą też stanąć Ci ością w gardle. Zastanów się dwa razy, czy chcesz wysłać opowiadanie na konkurs literacki.

Scroll Up