Założyłem działalność

Z zamiarem założenia własnej działalności gospodarczej nosiłem się niemal półtorej roku. I wreszcie nastała ta chwila. Dwudziestego trzeciego stycznia uruchomiłem własną firmę, a 31 stycznia zakończyłem pracę na etacie.

Uznałem, że nie warto dłużej czekać na przepisy odnośnie trzydziestosześciomiesięcznego ZUSu preferencyjnego, które nota bene uchwalono w kilka dni po zarejestrowaniu przeze mnie firmy. Mimo wszystko, nie żałuję.

Dlaczego zarejestrowałem działalność?

Po pierwsze, poczucie wolności i możliwość dorabiania na boku usługami z zakresu marketingu internetowego. Po drugie, możliwość sprzedaży moich opowiadań i książek, o ile jakąś napiszę. Założyłem, że kiedy uruchomię własną działalność, stworzę na swojej stronie autorskiej sklep z ebookami. Bowiem oprócz usług pozycjonerskich i copywriterskich moja firma to także wydawnictwo!

Sam sklep z technicznego i prawnego punktu widzenia jest już gotowy. Teraz wszystko rozbija się o to, co w nim umieszczę. Mowa oczywiście o książkach i opowiadaniach.

Na początku oferować będę produkty wyłącznie cyfrowe. Będziecie mogli je pobierać wprost ze swojego konta na mojej stronie. Z tym, że na tę chwilę nie mam nic, co mógłbym umieścić w sklepie.

Ale kiedy tylko skończę pracę nad moją powieścią – Sen o wolny świecie – przygotuję ją w formatach pdf, epub oraz mobi i udostępnię wszystkim chętnym. Oczywiście za niewielką opłatą.

Wierzę, że posiadanie sklepu na swojej stronie i możliwość sprzedaży tekstów będzie dla mnie motorem napędowym. Po prawdzie już jest. Praca nad książką przyspieszyła, wierzę, że już niedługo będę mógł się pochwalić pierwszym wydaniem.

Gorąco zachęcam do śledzenia mojej strony na facebooku i zapisywania się do newslettera. Zapewne po jakimś czasie od uruchomienia sklepu moim newsletterowiczom wyślę kod rabatowy, który pozwoli kupić mojego ebooka w niższej cenie. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, możesz zrobić to przez formularz znajdujący się po prawej stronie jeśli korzystasz z komputera lub na dole strony, jeśli czytasz ten tekst na telefonie lub tablecie.